TRĄDZIK I PRZEBARWIENIA
LECZENIE TRĄDZIKU POSPOLITEGO LASER KOSMETYCZNYM - IPL
Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie z rodzaju Propionibacterium acnes, P. granulosum, P. avidum, które głównie odpowiadają za zmiany zapalne w trądziku. Wnika aż 2mm w głąb skór. Szczególnie dobre efekty uzyskiwane są w leczeniu zmian ropnych, do poprawy stanu skóry dochodzi znacznie szybciej niż przy metodach tradycyjnych. Wykorzystanie światła IPL podobne jest do działania antybiotyków stosowanych miejscowo lub ogólnie jednak nie wywołują skutków ubocznych antybiotykoterapii.
Oczekiwany skutek przyniesie tylko seria zabiegów, choć po pierwszym w większości przypadków widać już efekty. Zaleca się przeprowadzenie serii 3-5 zabiegów w odstępach 7 dniowych.
Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian – 60-80% – po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy).
Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.
Zalecana jest seria 4-6 zabiegów, co 1-2 tygodnie.
LECZENIE TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO I RUMIENIA LASEREM KOSMETYCZNYM – IPL
Jest to leczenie poprzez serię naświetlań laserem IPL obszarów dotkniętych trądzikiem lub rumieniem. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tyg., aż do osiągnięcia większej poprawy.
Przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia. Bezpośrednio po zabiegu ukazuje się zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku dniach. Seria 4-5 naświetleń powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i złagodzenie dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Zaleca się powtórzyć, np. za pół roku.
LIKWIDACJA PRZEBARWIEŃ LASEREM KOSMETYCZNYM – IPL
Dotyczy przebarwień posłonecznych, polekowych, piegów, ostudy i przebarwień na dłoniach. W zależności od czasu istnienia przebarwienia i jego głębokości w skórze może dojść do całkowitej likwidacji przebarwienia bądź wyraźnego rozjaśnienia.
W tym celu używa się odpowiedniej długości impulsów światła IPL, światło to pochłaniane jest przez melaninę, co powoduje podgrzanie i zniszczenie komórki zawierającej barwnik.
Po zabiegu na przestrzeni kilku godzin często dochodzi do ściemnienia przebarwienia, po 24h od zabiegu rozpoczyna się proces łagodnego złuszczenia trwający ok 14 dni.
Zaleca się 4-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 tygodnie.
OCZYSZCZANIE WODOROWE
Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru. Cząsteczki te idealnie oczyszczają skórę oraz neutralizują wolne rodniki na jej powierzchni, w rezultacie czego mamy do czynienia ze skuteczną terapią typu anti-aging.
W jaki sposób wodór wprowadzany zostaje w głąb skóry?
Oczyszczanie wodorowe wykorzystuje tutaj technikę strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Niewielkie rozmiary wodoru oraz jego mała masa pozwalają dotrzeć pierwiastkowi w głębokie struktury skóry i dogłębnie ją oczyścić.
Oczyszczanie wodorowe polecane jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg jest bezbolesny i nadaje się praktycznie do każdego rodzaju skóry, nawet naczyniowej i wrażliwej.
Działanie:
- eliminacja wolnych rodników;
- dogłębne oczyszczenie skóry;
- odżywienie skóry;
- poprawa napięcia skóry.
MANUALNE OCZYSZCZANIE TWARZY:
Manualne oczyszczanie twarzy jest zabiegiem przeznaczonym nie tylko dla skór trądzikowych, ale wszystkich z widocznymi zanieczyszczeniami w postaci zaskórniaków, kaszaków. Oczyszczanie manualne przeprowadza się na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach. Głównym etapem zabiegu jest ręczne usuwanie zaskórników i zaczopowanych ujść- drobnych ropnych pryszczy.
Zabieg poprzedzony jest przygotowaniem skóry poprzez jej demakijaż, peeling enzymatyczny bądź mechaniczny według oceny kosmetyczki. Rozpulchnienie za pomocą maski rozpulchniającej i wapozonu. Tak przygotowana skóra jest poddana manualnemu oczyszczaniu. Po mechanicznym czyszczeniu kosmetyczka za pomocą darsonwvalu wykorzystuje działanie ozonu- bakteriobójcze i bakteriostatyczne mające za zadanie zapobiegać pozabiegowym stanom zapalnym. Następnie wprowadza serum o działaniu przeciwzapalnym i przeciwłojotokowym zapobiegające powstawaniu zaskórników. Po aplikacji składników aktywnych nakładana jest maska ściągająca, której działanie jest wyraźnie odczuwalne- zwęża rozszerzone gruczoły łojowe, wstępnie regulując ich pracę, usuwa nadmiar sebum, koi i uspokaja podrażnioną skórę.
Na zakończenie jest nakładana kremowa maska łagodząca, polecamy również maskę algową o działaniu kojącym i uspokajającym, która wzmacnia naskórek, ujędrnia i poprawia penetrację użytego wcześniej sebum.
Efekty po zabiegu:
- Uwaga! Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona miejscowo ok 2-3 dni;
- skóra oczyszczona z zaskórników;
- uregulowana praca gruczołów łojowych;
- lepsze wchłanianie substancji aktywnych.
Przeciwwskazania:
- ostre stany zapalne skóry;
- opryszczka;
- stany alergiczne;
- stany zapalne oczu i skóry;
- choroby grzybicze;
- skóra naczynkowa;
- nadżerki;
- skłonność do powstawania bliznowców;
- trądzik różowaty;
- trądzik krostkowy i ropny.
MANUALNE OCZYSZCANIE TWARZY LINIĄ PSC FIRMY KLAPP
Linia stworzona specjalnie dla skóry zanieczyszczonej z zaburzonymi funkcjami wydzielania sebum. Seria PSC prowadzi do normalizacji tłustej skóry z problemami trądzikowymi, poprawiając jej ogólny wygląd. Zabieg rozpoczynamy od oczyszczenia skóry mleczkiem z linii Clean and Active, które gruntownie usuwa zanieczyszczenia ze skóry. Zawarty w nim wyciąg z pokrzywy podwyższa cyrkulację krwi, tonizuje, wzmacnia i pobudza skórę. Następnie tonizujemy preparatem linii PSC Active Sebum Rreducer, preparat oczyszczająco-dezynfekujący, zapobiegający stanom zapalnym skóry. Wygładza naskórek, usuwając obumarłe komórki i zanieczyszczenia. Kolejny etap to peeling enzymatyczny, preparat przeznaczony dla każdego typu skóry, również w wypadku rozszerzonych naczyń. Pozostawiony na skórze peeling poddajemy działaniu pary wodnej z wapozonu. Po odpowiednim rozpulchnieniu cery, poszczególne partie przemywamy kosmetykiem Sebum Cleansing Lotion w celu tonizacji i przygotowania pod manualne oczyszczanie skóry. W końcowym etapie zabiegu na czyszczoną cerę, nakładamy maskę Refining Mask, ma ona za zadanie skórę wyciszyć, wygładzić oraz przyspieszyć gojenie naskórka. Na zakończenie zabiegu, nakładamy beztłuszczową, pielęgnacyjną emulsję o działaniu regulującym i normalizującym wydzielanie łoju. Zawiera ona substancje nawilżające i regenerujące, które zostały połączone ze składnikami regulującymi gospodarkę sebum
Działanie i efekty po zabiegu:
- antybakteryjnie, wspomaga proces leczenia i zapobiega stanom zapalnym skóry;
- skóra oczyszczona z zaskórników;
- uregulowana praca gruczołów łojowych;
- uregulowana produkcja wydzielania sebum;
- skóra staje się zdrowsza, oczyszczona i matowa;
- lepsze wchłanianie substancji aktywnych.
ZABIEG Z PEELINGIEM KAWITACYJNYM (DEMAKIJAŻ, PEELING KAWITACYJNY, MASKA OD POTRZEB SKÓRY)
Peeling kawitacyjny jest bezbolesnym zabiegiem który oczyszcza oraz odświeża skórę. Wzbogacony jest o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie, dotlenienie i penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Zabieg pomaga usunąć nadmiar sebum, zaskórniki i martwe komórki naskórka. Wpływa na poprawę nawilżenia, a także koi i regeneruje skórę. Zabieg przeprowadza się specjalną szpatułką wytwarzającą fale ultradźwiękowe, które w obecności płynu (wody lub toniku bezalkoholowego) tworzą mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzędzonym gazem. Powstałe pęcherzyki powiększają się i gwałtownie pękają, oczyszczając w ten sposób skórę z martwych komórek naskórka, sebum i zaskórników.
OKSYBRAZJA Z ZABIEGIEM PIELĘGNACYJNYM
Oksybrazja zwana również mikrodermabrazją wodno- tlenową jest rodzajem peelingu, podczas którego usuwane zostają martwe komórki naskórka za pomocą strumienia rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza.
Oksybrazja jest delikatną metodą złuszczania, przeznaczona dla każdego rodzaju skóry, a szczególnie dla osób ze skórą wrażliwą i naczyniową. Dzięki tej metodzie pielęgnacji, poprawia się nawilżenie skóry, cera jest odświeżona, wygładzona oraz rozjaśniona. Oksybrazja przede wszystkim skutecznie usuwa zanieczyszczenia, zaskórniki oraz zwęża pory.
MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
Jest to zabieg prowadzący do mechanicznego złuszczenia naskórka, za pomocą specjalnej głowicy ścierającej, pokrytej kryształkami naturalnego diamentu, z możliwością kontroli głębokości działania. Dzięki zabiegowi skóra zostaje oczyszczona z martwych komórek naskórka w efekcie staje się wyraźnie gładsza i poprawia się jej koloryt.
Przy zastosowaniu kuracji 5 – 6 zabiegów można zaobserwować uelastycznienie skóry, poprzez pobudzenie podziałów w naskórku, poprawę krążenia, a przez to lepszego odżywienia tkanek w skórze właściwej.
LASEROWY PEELING WĘGLOWY
Peeling węglowy przy zastosowaniu wysokoenergetycznego lasera Nd:YAG Q-Switch to procedura, która polega na naświetlaniu promieniami laserowymi skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia oraz pory i absorbują energię światła laserowego. Połączenie efektów fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka wraz z jego niedoskonałościami oraz fototermolizy powodują oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu, stymulację produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych, stymulację komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.
Wskazania:
- trądzik;
- zaskórniki;
- rozszerzone pory;
- ziemista lub szorstka cera;
- przebarwienia;
- pozbawiona elastyczności skóra na skutek fotostarzenia;
- skóra z oznakami starzenia;
- drobne zmarszczki;
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, podczas zabiegu odczuwalne jest intensywne ciepło.
Zalecana seria zabiegów to 3-5 zabiegów co 3-4 tygodnie.
KWAS MIGDAŁOWY – IDEALNY NA PRZEBARWIENIA
Kwas migdałowy jest ulubionym kwasem większości naszych klientek. Zabieg z użyciem kwasu migdałowego jest przyjemny i odprężający, a przy tym przynosi natychmiastowy wizualny efekt: skóra jest wygładzona, napięta i uzyskuje ładny kolor(jest odświeżona).
Kwas migdałowy – należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), o działaniu złuszczającym, antybakteryjnym i przeciwstarzeniowym.
Do efektów jego działania zaliczmy:
- Zmniejszenie grubości warstwy rogowej skóry (gładkość).
- Zwiększenie grubości warstwy twórczej naskórka (wzmocnienie skóry).
- Normalizacja wytwarzania sebum.
- Oczyszczenie porów.
- Działanie antybakteryjne (skóry trądzikowe).
- Działanie nawilżające.
- Spłycenie drobnych zmarszczek, zniwelowanie drobnych blizn.
- Zmniejszenie do zlikwidowania przebarwień posłonecznych.
Może być wykonywany przez cały rok, również w okresie letnim. Zapobiega fotostarzeniu i sprawia, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV. Jednak po zabiegu w słoneczne dni należy używać filtra z ochrona UV.
Po zabiegu naskórek może się delikatnie złuszczać. Najlepsze i długotrwałe efekty można uzyskać przy serii zabiegów . Ilość zabiegów i ich częstotliwość zaleci kosmetyczka po zapoznaniu się ze skórą.
KWAS FERULOWY
Mando Ferul – to innowacyjny profesjonalny produkt o wysokiej skuteczności na bazie kwasu ferulowego, kwasu migdałowego, fitowego. Przeznaczony do każdego rodzaju skóry również tej delikatnej i wrażliwej. Wskazany jest również w leczeniu trądziku i nieregularnych przebarwień skóry.
Efekty:
- widoczna poprawa elastyczności i jędrności skóry;
- silne zwiększenie nawilżenia skóry;
- skuteczne spłycenie występowania zmarszczek;
- natychmiastowy lifting twarzy;
- rozjaśnienie istniejących przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry;
- zmniejszenie głębokości porów skóry;
- normalizacja pracy gruczołów łojowych;
- poprawa w leczeniu trądziku pospolitego oraz blizn potrądzikowych.
KWAS LAKTABIONOWY
Zabieg z kwasem laktobionowym.
Kwas laktobionowy wykazuje łagodniejsze działanie, bez efektów ubocznych w postaci rumienia, pieczenia, szczypania czy intensywnego łuszczenia. Dodatkowo kwas ten wiąże wodę w naskórku i posiada silne właściwości nawilżające, a także jest skutecznym antyoksydantem, chroniącym skórę przed wolnymi rodnikami. Łagodnie, a jednocześnie intensywnie regeneruje skórę, łagodzi podrażnienia i stany zapalne, dzięki czemu może być stosowany w pielęgnacji skóry z AZS (atopowym zapaleniem skóry), trądzikiem różowatym, przez kobiety ciężarne i karmiące oraz w łojotokowym zapaleniu skóry, a także w trakcie leczenia retinoidami i sterydami, co zmniejsza skutki uboczne ich działania. Doskonale sprawdza się w regeneracji skóry po intensywnych zabiegach dermo estetycznych takich, jak laseroterapia czy peelingi chemiczne.
Działanie przeciwstarzeniowe tego kwasu bazuje na hamowaniu aktywności metaloproteinaz oraz silnych właściwościach antyoksydacyjnych, co zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji, zwiotczeniu skóry. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz wzmacnia mechanizmy naprawcze. W odróżnieniu od kwasów AHA, kwas laktobionowy nie zwiększa wrażliwości skóry na promieniowanie UV i w związku z tym może być stosowany latem.
Zabiegi z kwasem laktonionowym łączone są zwykle z zabiegami aparaturowymi.
ZABIEG Z KWASAMI AHA I BHA – JADWIGA Z KWASEM SALICYNOWYM I GLIKOLOWYM
Eksfoliacja to zabieg złuszczania, usuwania suchej, zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą stężonych kwasów owocowych. Kuracja może być przeprowadzana cały rok.
Usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka powoduje głębokie oczyszczanie i odblokowanie porów skóry, jej rewitalizację, odświeżenie i rozjaśnienie. Po zabiegu powstaje nowa, delikatna, gładka i lepiej nawilżona skóra.
Peeling w niczym nie ogranicza aktywności zawodowej, nie wyklucza z życia codziennego. Skóra po zabiegu złuszcza się stopniowo, w sposób prawie niewidoczny, łatwy do ukrycia przez zastosowanie kremu. Złuszczanie kończy się w przeciągu około tygodnia.
Zabiegi peelingu można stosować nie tylko na twarz, ale także na dekolt, szyję, dłonie, plecy, czy ciało.
Zawarty w preparatach żelowych kwas glikolowy i salicylowy oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę daje efekt powierzchownego peelingu, redukuje grubość warstwy rogowej, zwiększając jej zwartość i spoistość.
WSKAZANIA:
Prawie każda cera, a szczególnie:
- gruba i tłusta, łojotokowa;
- trądzik grudkowo– krostkowy, zaskórniki;
- blizny po trądziku;
- rozszerzone pory skóry;
- skóra dojrzała;
- z oznakami starzenia;
- sucha i wiotka;
- z przebarwieniami (posłoneczne, potrądzikowe, hormonalne, plamy słoneczne)
EFEKTY PO ZABIEGU:
- skóra staje się gładka, świetlista, odzyskuje swój ładny kolor;
- poprawia napięcia;
- zmniejszenie zmarszczek;
- wzmocnienie struktury kolagenu oraz przyspieszenie syntezy kolagenu;
- odbudowa włókien sprężystych i poprawienie elastyczności skóry;
- nawilżenie;
- rozjaśnienie przebarwień;
- regulacja i normalizacja gruczołów łojowych;
- ochrona przez zaskórnikami – oczyszczenie i zabezpieczenie przed ponownym zapchaniem mieszków włosowych;
- ściąganie rozszerzonych porów skóry;
- wygładzanie blizn potrądzikowych.
POLSKI PEELING ZIOŁOWY JADWIGA
POLSKI PEELING ZIOŁOWY wg metody i patentu mgr Jadwigi Użyczyn jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych pochodzenia polskiego. Może być wykorzystywany na skórę twarzy i ciała.
Występują dwa rodzaje zabiegów POLSKIEGO PEELINGU ZIOŁOWEGO, głęboki oraz powierzchowny.
Działanie:
Zabieg wygładza skórę ze zmianami typowymi dla cery tłustej, trądzikowej, łagodzi trądzik, likwiduje efekty potrądzikowe, zmniejsza pory skóry, blizny, przebarwienia, rozstępy skórne, wygładza zmarszczki, zarówno u osób młodych, jak i w podeszłym wieku. Likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka. Skóra staje się mniej tłusta, matowa, wypryski ropne podsychają i ustępują, nacieki wchłaniają się, zaskórniki znikają, pory zamykają się. Powoduje odmłodzenie skóry poprzez wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg ten składa się z dwóch faz wykonywanych w pewnym odstępie czasu. Wiąże się to z dwiema wizytami u kosmetyczki – pierwsza to zabieg złuszczania, druga – usunięcie resztek naskórka, tak zwane dołuszczanie. W przypadkach trudnych, zabieg powinien być poprzedzony wizytą u dermatologa w celu ustalenia diagnozy skóry i uzyskania zgody na zabieg głębokiego złuszczania.
Przed zabiegiem minimum 48h wykonujemy test uczuleniowy.
W metodzie głębokiej zaleca się pozostanie w domu przez okres 7 dni, zakaz stosowania kosmetyków oprócz lotionu, który klient zabiera do domu. Zakaz stosowania makijażu. Po ok 3 dniach rozpoczyna się proces złuszczania.
Przeciwwskazania:
Choroby skóry, czynny trądzik pospolity lub różowaty, guzki i guzy niewiadomego pochodzenia, duża ilość znamion, uczulenie na pyłki roślin, płytko unaczyniona skóra, stany depresyjne i choroby o podłożu nerwowym, ciąża, osłabienie organizmu, leki doustne z grupy tetracyklin i sterydów oraz pochodnych witaminy A, wszelkie leki i maści lecznicze stosowane zewnętrznie (odstęp 1-3 miesięcy), inne metody głębokiej eksfoliacji od 3-12 miesięcy wstecz, po zabiegach z wykorzystaniem lasera w ostatnim miesiącu, ekstrakcja zęba, leczenie około zębowe, tendencja do bliznowców, chemioterapia na przestrzeni ostatnich 5 lat, planowany urlop w przeciągu najbliższych 2 miesięcy od planowanej daty zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem przebywania na słońcu i mrozie.